Karleby Vinteraccordeon

Karleby vinteraccordeon är en vinterstadsfestival för hela familjen i Karleby och Jakobstad.

Karleby vinteraccordeon är av sin natur en holistisk ymnighetshorn som drar full nytta av fenomenen i vår tids livsområde och använder vinterns ljus och härlighet och stadens historiska miljö.

INKVARTERINGEVENEMANGSPLATSER | MEDIA | KONTAKTINFO

 

Inkvartering i Karleby

Hotel Kokkola
Strandgatan 14
Tel. (06) 8241 00
info@hotelkokkola.fi
www.hotelkokkola.fi

Hotel Seurahuone
Torggatan 24
Tel  020 7959 600
myynti@seurahuone.com
www.seurahuone.com

Sokos Hotel Kaarle
Salutorget 4
Tel. (06) 8266 111
kaarle.kokkola@sokoshotels.fi
www.hotelkaarle.fi

Hotelli Nukkumatti
Rautatienkatu
06 8243200
nukkumatti@picante.fi
www.hotellinukkumatti.fi

Evenemangplatser

Mellersta Österbottens konservatorium
Långbrogatan 16
67100 Karleby
Tel. (06) 8241300

Snellmansalen
Vingesgatan 18
67100 Karleby
Tel. 044 7250477

Original Sokos Hotel Kaarle
Salutorget 4
67100 Karleby
Tel. (06) 826 6111

Kilta Bar
Torggatan 19

Kallestorg
Långbrogatan 15
67100 Karleby

Rosso
Storgatan 4
67100 Karleby
Tel. 020 7807975

Campus Allegro
Köpmansgatan 10, Pietarsaari

Black Sheep Pub
Isokatu 20, Pietarsaari

Media

PRESS FOTON FÖR PRESS
LOGO  jpg-tiedostopdf-tiedosto
MERA INFORMATION Harriet Jossfolk-Furu, 0456574491  talviharmonikka@gmail.com

LOGO – Ladda logo här: jpg-filpdf-fil

KOMMUNIKATION – Pressens information och förfrågningar:
Harriet Jossfolk-Furu 045 6574491 harrietjfuru@gmail.com eller talviharmonikka@gmail.com

Kontaktinformation

Kontaktinformation

Karleby Vinteraccordeon
Mellersta Österbottens konservatorium Långbrogatan 16 67100 Karleby talviharmonikka@gmail.com

Konstnärlig ledare
Raimo Vertainen
raimo.vertainen@gmail.com

Assistent, konstnärlig ledare
Harriet Jossfolk-Furu
045 6574491
harrietjfuru@gmail.com

Snellmanssalen
StageManager/Caretaker Pekka Kuusansalo
Tel. 044 725 0477
pekka.kuusansalo@kokkola.fi

Ljudåtergivning
Mika Paananen Tel. 040 524 1642
mika.paananen@ambientaudio.fi

Ljusplanering
Veli-Matti Ersta Tel. 050 532 1427
savy120@hotmail.com

Förening

Kokkolan Talviharmonikka ry

Styrelsemedlemmar
Pertti Kuosmanen ordf.
Raimo Vertainen
Martti Eurola
Olli-Matti Airiola
Teuvo Lempiälä
Jarmo Nissi viceordf.
Virve Heikkinen

Styrelseordförande
Pertti Kuosmanen
044 7809767
pertti.kuosmanen@kokkola.fi

Kassör, bokföring, annonser
Kokkolan Talviharmonikka ry
c/o Marjo Hukari Mäntytie 24 67300 Kokkola
Tel 040 523 4923
laskutus.talviharmonikka@gmail.com

Medlem i föreningen

Du kan bli medlem i Kokkolan Talviharmonikka rf.

  • Livstids medlemskap 50 € / person.

     

  • Avgiften för ett år: Vuxen 10 €, studerande 5€, företagen 20 €.

 

Pin It on Pinterest