Kokkolan Talviharmonikka

Kokkolan Talviharmonikka on talvinen koko perheen kaupunkifestivaali Kokkolassa ja Pietarsaaressa.

Olemukseltaan Kokkolan talviharmonikka on kokonaisvaltainen, monipuolisesti aikamme elämän kentässä oleviin ilmiöihin paneutuva, talven valkeutta ja kuulautta sekä kaupungin historiamiljöötä hyödyntävä runsaudensarvi.

MAJOITUSTARJOUKSETTAPAHTUMAPAIKAT | MEDIAYHTEYSTIEDOT

 

Majoitustarjoukset Kokkolassa

Hotel Kokkola
Rantakatu 14
Puh. 06 8241 000
info@hotelkokkola.fi
www.hotelkokkola.fi

Hotel Seurahuone
Torikatu 24
Puh. 020 7959 600
myynti@seurahuone.com

www.seurahuone.com

Sokos Hotel Kaarle
Kauppatori
Puh 06 8266 111
kaarle.kokkola@sokoshotels.fi
www.hotelkaarle.fi

Hotelli Nukkumatti
Rautatienkatu
Puh. 06 8243200
nukkumatti@picante.fi
www.hotellinukkumatti.fi

 

Tapahtumapaikat

Keski-Pohjanmaan Konservatorio
Pitkänsillankatu 16
67100 Kokkola
Puh. (06) 8241300

Snellman-Sali
Vingenkatu 18
67100 KOKKOLA
Puh. 044 7250477

Original Sokos Hotel Kaarle
Kauppatori 4
67100 Kokkola
Puh. (06) 826 6111

Kilta Bar
Torikatu 19

Kallentori
Pitkänsillankatu 15
67100 Kokkola

Rosso
Isokatu 4
67100 Kokkola
Puh. 020 7807975

 

Media

PRESSIKUVAT – Kuvien käyttö sallittu vain talviharmonikkaa koskevissa uutisoinnissa. Kuvaajan nimi on aina mainittava. SIIRRY KUVAPANKKIIN TÄSTÄ.

LOGO – Lataa talviharmonikan logo tästä: jpg-tiedosto, pdf-tiedosto

TIEDOTUS – Lehdistön tiedotus- ja materiaalipyynnöt:
Harriet Jossfolk-Furu 045 6574491 harrietjfuru@gmail.com tai talviharmonikka@gmail.com

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kokkolan Talviharmonikka
Keski-Pohjanmaan Konservatorio Pitkänsillankatu 16 67100 Kokkola
talviharmonikka@gmail.com

Taiteellinen johtaja
Raimo Vertainen
raimo.vertainen@gmail.com

Taiteellisen johtajan assistentti
Harriet Jossfolk-Furu
045 6574491
harrietjfuru@gmail.com

Snellman-sali
StageManager/Caretaker Pekka Kuusansalo
Puh: 044 725 0477
pekka.kuusansalo@kokkola.fi

Äänentoisto Mika Paananen
Puh: 040 524 1642
mika.paananen@ambientaudio.fi

Valosuunnittelu Veli-Matti Ersta
Puh: 050 532 1427
savy120@hotmail.com

Yhdistys

Kokkolan Talviharmonikka ry

Hallitus
Pertti Kuosmanen pj.
Raimo Vertainen
Martti Eurola
Olli-Matti Airiola
Teuvo Lempiälä
Jarmo Nissi vpj.
Virve Heikkinen

Hallituksen puheenjohtaja
Pertti Kuosmanen
044 7809767
pertti.kuosmanen@kokkola.fi

Rahastonhoitaja, kirjanpito, ilmoitukset
Kokkolan Talviharmonikka ry
c/o Marjo Hukari
Mäntytie 24 67300  Kokkola
Puh: 040 523 4923
laskutus.talviharmonikka@gmail.com

Jäseneksi yhdistykseen

Voit liittyä jäseneksi Kokkolan Talviharmonikka yhdistykseen! 

  • Jäsenhinta: Ainaisjäsen 50 €/henkilö
  • Vuosijäsenmaksut: aikuiset 10 €, opiskelijat 5 €. Yhteisöjäsenmaksu 20 €.

 

Jäsenliittymislomake

Pin It on Pinterest